KONST / Litografier / Färglitografi 9513102
nr 951 3102
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), signerad. -80, motivet: 10x60
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 30 mars 2015
kl 18:55:42
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr
500 kr
700 kr
900 kr
1.000 kr
6
1.200 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson